ATRAKCJE - Pensjonat matuska

Przejdź do treści

ATRAKCJE

Atrakcje turystyczne w okolicy Pensjonatu

Poronin to miejsce gdzie znajdują się wszystkie atrakcje  turystyczne związane z Tatrami i Podhalem.
Znajdziecie tu szlaki turystyczne, rowerowe, wyciągi narciarskie, góralską tradycje i kulturę oraz inne atrakcje. Bliskość do Tatr i Zakopanego oraz innych znanych miejscowości jest atutem tego miejsca.

wycieczka w Tatrach
Wędrówki po górach

Bliskość Tatr pozwala na uprawianie turystyki górskiej. Na terenie TPN udostępnionych jest aż 275 km szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności. Można wybrać łatwe szlaki nad Morskie Oko czy do dol. Kościeliskiej lub pokusić się na zdobycie np. Giewontu. Wędrówki po Tatrach to niezwykłe doświadczenie dla miłośników przyrody i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Te majestatyczne góry oferują niezapomniane widoki i możliwość odkrywania unikalnej flory i fauny. Podczas wędrówek po Tatrach warto pamiętać o bezpieczeństwie, dobrze na wycieczki wybrać się z profesjonalnym przewodnikiem tatrzańskim: https://www.tatry-przewodnik.com.pl/na skiturach
Dla narciarzy

W obrębie gminy Poronin znajduje się część TPN. Wzniesienia i stoki Galicowej Grapy oraz Pasma Gubałowskiego są doskonałymi terenami narciarstwa zjazdowego lub skiturowego. Na nartach można poszusować w Małym Cichym lub w Suchym. W najbliższej okolicy Matuski dostępne są także świetnie przygotowane trasy biegowe.
Pieniny na rowerze
Wycieczki rowerowe

Dla miłośników dwóch kółek istnieje mnóstwo możliwości aktywnie spędzenia czasu. W najbliższej okolicy Poronina jest mnóstwo ścieżek leśny gdzie można pojeździć na rowerze górskim. Dla rowerzystów szosowych śmiało można polecić szlak Wokół Tatr lub Velo Dunajec.
na basenie w termach
Baseny termalne

Baseny termalne to rodzaj rozrywki, która staje się coraz bardziej popularna. To świetny sposób na odprężenie się po wycieczkach górskich lub pobycie na nartach. Wody z termalne wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Baseny to świetna rozrywka dla rodziny z dziećmi oraz osób pragnące się po prostu zrelaksować. Najbliższe Baseny termalne to te w Bukowinie Tatrzańskiej i w Szaflarach.
Zakopane Krupówki
Zakopane

Miasta leżącego pod Tatrami nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Z Poronina to niespełna, 8 km więc warto swoje kroki skierować do Zakopanego. Miasto oferuje szereg atrakcji, możemy tutaj zobaczyć muzea, galerie, domy w stylu zakopiańskim, chałupy góralskie, skocznie narciarskie. Można również przespacerować się Krupówkami oraz odwiedzić targ pod Gubałówką.
Kościół w Poroninie
Poronin

Na terenie Poronina znajdziemy także różne atrakcje. Można tutaj zobaczyć żywą kulturę góralską, warto choć raz uczestniczyć w jednej z imprez kulturalnych. Na terenie Gminy Poronin cyklicznie odbywają się: Poroniańskie Lato, Parada Gazdowska, Parada Kumoterek, dzień Misia, miodu i Bartników, Konkurs Potraw regionalnych i wiele innych. W centrum Poronina 5 min. spacerem od naszego ośrodka znajduje się miejsce do rekreacji. Jego atutem jest bliska rzeka Poroniec oraz fantastyczny widok na tatrzańskie szczyty.
Adres:
Apartamenty „Matuska”
Joanna Rapacz
ul. Tatrzańska 3b,
34-520 Poronin
NIP: 7361029750
Kontakt:
Tel: 18 207 42 07
E-mail: kontakt@matuska.pl
Dane do przelewu:
Apartamenty Matuska
Podhalański Bank Spółdzielczy
o/Zakopane
PL 81 8821 0009 0000 0010 0885 0001
Wróć do spisu treści